نتایج جستجو برای عبارت :

کلیپ آموزشی نقاشی با مسواک اثر proko

در اینجا اشاره می کنیم به اینکه در مسواک کردن، منافع بزرگی است که می بینیم امام باقر (علیه السلام ) می فرمایند: ((اگر مردم منافعی که در مسواک است بدانند، مسواک را همراه خودشان در رختخواب می برند)). [1] و مقدم شد قول پیغمبر به حضرت علی که فرمودند: ((بر تو باد به مسواک کردن و اگر می توانی از مسواک کردن کم نکنی این کار را بکن )). پس این احادیث به ما این را می فهماند که فواید مسواک، فوق حد تصور است و ضررهای ترک مسواک کمتر از اهمیتی که از نظر اسلام به فواید ه
مرحله اول مسواک زدن ارتودنسی
برای این منظور باید از مسواک مخصوص ارتودنسی که
تهیه کرده اید استفاده کنید. مسواک زدن را در ۶ مرحله انجام دهید این
ترتیب به شما کمک می کند تا هیچ سطحی از دندان های خود را مسواک نزده باقی
نگذارید. در ابتدا از بیرون دندانها شروع کنید. الیاف مسواک عمود بر براکت
ها بوده و از حرکات چرخشی با دامنه کوتاه استفاده کنید.
ادامه مطلب
چگونه از چوب مسواک استفاده کنیم؟:
ابتدا چوب مسواک را که از بسته بیرون آورید
با دندانهای جلویی یا با چاقو به اندازه یک سانت پوست چوب مسواک را بکنید.
قسمت بدون پوست را با دندانهای آسیا فشار دهید و چوب را بچرخانید تا چوب به شکل برس درآید.
سپس دندانها را با آن مسواک بزنید.
دقت داشته باشید که پشت دندانها را نیز با چوب مسواک می توان مسواک زد.(البته با کمی تمرین)
پس
از استفاده قسمت های برس شده را با چاقو، قیچی یا کاتر … برش دهید و چوب
را در جای خشک و تم

دندان‌های سفید داشتن نشانه‌ی توجه افراد به بهداشت است. برای جلوگیری از خراب شدن دندان‌ها و عدم تغییر رنگ‌ آن‌ها که در اثر استفاده از مواد غذایی مانند چای و قهوه و .. بروز می‌کند باید روزانه 2 الی 3 بار از مسواک استفاده کرد. مسواک زدن روش و اصولی دارد که اگر رعایت نشود به تنهایی فایده ندارد. طریقه‌ی درست مسواک زدن ومدت زمان آن بسیار مهم است به همین دلیل برای تکمیل بهداشت دهان و دندان، شرکت اورال- بی مسواک‌های برقی را تولید کرده است که قدرت
نحوه صحیح مسواک زدن کودکان

انتخاب صحیح مسواک مناسب
جنس مناسب رشته‌های سر مسواک: متخصصین دندانپزشکی توصیه می‌کنند که از یک مسواک با سر نرم برای پاک کردن ایمن پلاک‌های دندانی استفاده کنید. از طرف دیگر استفاده از مسواک با سر زبر و سخت و مسواک زدن کودکان به طور محکم و خشن، باعث می‌شود لثه‌های شما تحلیل بروند و مینای دندان شما نیز سابیده شده و در نتیجه ریشه‌ی دندان در معرض عوامل مخرب بیرونی قرار بگیرد.
طراحی مناسب: رشته‌های
سر مسواک باید
دستگاه بسته بندی مسواک هتلی از جدیدترین و پر فروش ترین ماشین آلات صنایع ماشین سازی مسائلی می باشد خلال دندان ، خمیر دندان و مسواک نیز در یک پک کنارهم با این دستگاه می توانند بسته بندی گردند از مزایای منحصر به فرد این دستگاه بسته بندی به سیستم خطایاب و آلارم جهت بروز هرگونه ایراد برقی و مکانیکی اشاره نمود.
Shirazart.blog.ir 

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
یکی از مسائل مهمی که همه ما باید به آن توجه کنیم مسواک زدن است. هر شخص در روز باید لااقل سه بار مسواک بزند و با استفاده از نخ دندان لا به لای دندان ها را تمیز کند. در غیر این صورت ذرات باقی مانده از غذاها در لابه لای دندان ها باعث از پوسیدگی و از بین رفتن دندان ها می شود.پلاک ها در ابتدای کار به مینا و تاج دندان حمله ور می شوند و با از بین بردن آنها خود را به ریشه و قسمت زنده دندان یعنی پالپ می رسانند. پلاک ها فقط با جرم گیری از روی دندان ها زدوده می
یک شتره بود. یا شاید هم نبود. آخه شتره توی خانه نبود. چون مسواکش را گم کرده بود. برای همین رفته بود بیرون تا مسواکش را پیدا کند.
تا مارمولک را دید، گفت: «تو مسواک منو ندیدی؟ می خوام دندونام رو مسواک کنم.»
مارمولک دُمش را تکان داد و گفت: «نه که ندیدم، آخه مسواک تو به چه درد من می خوره.»
شتره رفت و مارِ فیس فیسو را دید، گفت: «تو مسواک منو ندیدی؟»
مارِ فیس فیسو گفت: «بله دیدم. تو دست مورچه خانوم بود اما نمی دونم مسواک تو، توی دست اون چیکار می کرد.»
شتره
روش استفاده از نخ دندان
متاسفانه اکثر مردم اطلاعات کافی از نحوه مراقبت از دندانهای خود ندارند و رعایت بهداشت دهان و دندان را در این خلاصه کرده اند که توصیه بکنند که مسواک بزنید …. مسواک
 بزنید و….. مسواک بزنید …. در صورتی که مسواک زدن یک بعد محدودی از مقوله بهداشت دهان و دندان میباشد . حتی نحوه مسواک زدن نیز مهمتر از مسواک زدن میباشد و 
کیفیت مسواک زدن مهمترین چیزی است که کمتر بدان توجه میشود . انشاالله در یک مقاله جداگانه به نحوه صحیح مسواک
برند آمریکایی اورال بی در زمینه تولید محصولات بهداشت دهان و دندان مانند مسواک،خمیر دندان، نخ دندان و دهانشویه فعالیت می کند.
دکتر رابرت هات سان در سال 1950 اولین مسواک خود را طراحی کرد و نام آن را هیوستون (Hutson) نهاد و این اختراع را به نام خود ثبت کرد. اولین محصول تحت نام اورال بی توسط او به نام اورال بی 60 ثبت شد نام این محصول از روی تعداد پرز های مسواک گرفته شده بود. در سال 1984 برند اورال بی به شرکت ژیلت واگذار شد، این زمان بود که این شرکت به تولید
مسواک شما نقش مهمی در سلامت دهان و دندان شما دارد. این سوال ممکن است برای شما در زمان خرید مسواک به وجود بیاید که یک مسواک مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ مسواک نرم باید بخریم یا مسواک سخت؟ هر مسواک طول عمرش چقدر است ؟ مسواک برقی یا مسواک دستی کدامیک بهترند ؟ تمام اینها سوالاتی است که ذهن شما را در خصوص انتخاب یک مسواک مناسب به خود مشغول میکند. در ادامه این محتوا با ما همراه باشید تا به جواب همه سوالاتتان برسید.

ویژگی های یک مسواک مناسب
مسواک مناسب
خیلی از پوسیدگی‌های دندان به این علت اتفاق می‌افتد که یا به بخشی از دندان، خوب دسترسی نداشته‌ایم یا وقت کافی برای پاک کردن دندان و برس کشیدن روی آن صرف نکرده‌ایم. نتیجه‌اش شده پلاک دندانی و بعد هم پوسیدگی و در نهایت صدای اعصاب خردکن دستگاه‌های دندان‌پزشکی. با این حساب نه تنها استفاده از مسواک اهمیت زیادی دارد، بلکه درست مسواک کردن اهمیت بیشتری دارد.
اگر قرار باشد مراقبت از دندان‌ها را بی‌عیب و نقص انجام دهیم به جز مسواک دستی، گزینه دی
اسلام فرمان داده و ترغیب نموده است که با چوب اراک مسواک بزنیم چرا که رشته های داخلی چوب اراک بعد از برخورد با آب یا لعاب، یک حالت ملایم و بسیار نرمی برای عمل مسواک پیدا می کند و از این رو حالت نرم و لینی پیدا می کند که شبیه مسواکی است که در این روزها تا حد زیادی استعمال می شود و با چوب اراک دیواره های دندانها و ریشه های لثه هم خراب نمی شود و به هر حالتی که ممکن باشد از آن حالت، ضرری متوجه لثه هاشود، درنمی آید همانطور که چوب زیتون نیز چنین است.
ادا
مسواک بین دندانی مسواکی است که از آن برای تمیز کردن فاصله بین دندان ها در دندان های ارتودنسی شده استفاده می شود با استفاده از مسواک های معمولی شما تنها می توانید جلو ، پشت و سطح دندان هایتان را تمیز کنید اما به خاطر داشته باشید که سطوح بین دندان های شما جایی است که باکتری ها خود را در آنجا پنهان می کنند این برس ها مخصوص قسمت هایی ساخته شده اند که مسواک های معمولی به آن مناطق دسترسی ندارند.
کاربرد های مسواک بین دندانی
تمیز کردن فاصله بین دندانی
مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور منظم، می تواند به کاهش درد آبسه دندان کمک کند.کودکان باید دو بار در روز (صبح و شب) دندانهای خود را مسواک بزنند. مسواک زدن باید پس از رویش اولین دندان ها، به کودک آموزش داده شود.والدین باید به کودکان کمک کنند که نخ دندان بکشند و آن ها را به انجام اینکار عادت دهند.بسیاری از کودکان تا سن ۶ تا ۸ سالگی، نمی توانند دندان هایشان را به تنهایی مسواک بزنند. مسواک زدن تا این سن، باید با کمک والدین انجام شود. اگر فرزند شما ب
نصف شبی یاد این ماجرا افتادم
ی بار مادرم داشت میرفت خونه داداشش چهار پنج روز بمونه ،وسیله هاشو جمع کرد گذاشت تو کیف مسافرتی و راهی شد 
بعد رفتنش ی خورده اوضاع خونه بهم خورد ،جا بعضی وسیله ها رو نمیدونستیم 
منم تو اون اوضاع مسواکم گم شده بود هر چی گشتم نبود رفتم یکی دیگه خریدم 
خلاصه مادرمم برگشت و دور هم نشسته بودیم گفتم مسواک منم خود به خود غیب شده !!
ادامه مطلب

چه ارتودنسی باشد چه نباشد، مسواک همیشه حرف اول را می‌زند!
مسواک همیشه و در هر شرایطی یکی از ملزومات بهبود و ارتقاء بهداشت دهان و دندان است. چه موها و فرچه آن نرم باشد چه زبر و خشن، در هر صورت دوست دندان های شما است و باید همواره با کمک خمیر دندان های حاوی فلوراید، روزانه دست کم 2 بار مسواک بزنید.
طریقه مسواک زدن با داشتن بریس ارتودنسی
در ابتدا شما باید الاستیک یا باند را از دستگاه ارتودنسی ثابت خود بردارید قطعات متحرک را نیز از دهان خود
رفتیم فروشگاه، میخواستم برای علی مسواک بخرم، چند مدل مسواک بچگونه دیدم.یه مدل بود، که تو بسته بندی هر مسواک، یه چیزکوچیکی اشانتیون گذاشته بودن.
یکیش یه مدل فیگور شکل بتمن بود، یکیش ماشین آتش نشانی، و آخری هم مکعب روبیکِ جاسوییچی...
سه تا رو برداشتم و به علی نشون دادم، گفتم کدوم رو میخوای؟
گفت این (مکعب روبیک)
گفتم این آقاهه هم قشنگه ها
گفت این (بازمکعب روبیک) 
گفتم ماشینه رو نمیخوای؟
باز با قاطعیت گفت این!
از اولم مطمئن بودم مکعب رو انتخاب میک
به گزارش زومیت مسواک‌های برقی، محصولات جدیدی نیستند اما نوآوری شرکت‌های بهداشت دهان و دندان برای عرضه‌ی فناوری‌های جدید و بهبود سلامت دهان و دندان همچنان ادامه دارد. مسواک‌های دستی شاید چندان هم بد نباشند اما مجموعه مسواک‌های جدید هوشمند، خطر زوال دندان، بیماری‌های لثه و دیگر عوارض دندانی را کاهش می‌دهند. در CES 2020، دو شرکت محبوب Oral-B و Colgate، مسواک‌های هوشمند خود را معرفی کردند که به کاربر در بهبود عادت‌های مسواک زدن کمک می‌کنند.
Oral B
هنگام نصف کردن میوه با چاقو ، دسته ی چاقو می شکند(n بار رخ داده است :) در هنگام مسواک‌ زدن ، مسواک نیز می شکند . برس دستشویی در چاه گیر می کند ، تلاش برای در آوردنش صورت می گیرد ، برس و چاه بند با هم در می آیند (چاه بند نیز می شکند ) . با برخورد ملایم پا به سیم شارژر ، گوشی خواهر از روی میز بر زمین پرتاب می شود و...
+ حس می‌کنم نیروی عجیبی درونمه :))  اگه معلم خوبی نشدم ، قول میدم یک ابر قهرمان بشم ^_^ 
محسن یه روز مسواک می زد یه روز نمی زد. یه بار دندوناش درد گرفت.
مامانش اونو برد پیش اقای دندون پزشک. اقای دندون پزشک دندونای
محسن نگاه کرد و گفت وای وای وای معلومه که درست وحسابی مسواک
نمی زنی. دندونات زرد و کثیفن. بکی شونم که خراب شده. پسر گلم اگه
همین جوری ادامه بدی تا چند وقت دیگه همه دندونات می پوسن وخراب
می شن. بهم قول بده که دیگه مرتب مسواک بزنی. مخصوصا شب قبل از
خواب.
محسن گفت: چشم اقای دکتر. حتما دیگه روزی سه بار مسواک می زنم. از
اون به بعد
ویژگی های مسواک جلبک:
جلوگیری از جرم دندان
دفع مواد مضر و بوی بد مربوط به پر شدگی دندان
شامل بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن
جلوگیری از آسیب لثه
سفیدکننده طبیعی
تمیزکننده بین دندان‌های

با خرید و معرفی افراد به ما پورسانت دریافت کنید. احمد رضا سازواری 09217709172 - 09139256703

دیشب به ح گفتم دیگه پیام نده و کل چتمون رو پاک کردم. خسته‌ شده بودم از این سردرگمی و انفعال.
امروز منابع پایان‌نامه رو آماده می‌کنم و می‌فرستم‌ و دیگه جدا کارم تمومه امیدوارم استادم گیر نده و همه چی بخوبی و زود تموم شه بره.
یه جور بی‌حالی و بی‌کاری دارم. دلم می‌خواد همه چیز رو نظم بود و من اینهمه اشتباه نداشتم که الان پشت خرواری از اشتبااه کمرم خم باشه. دلم نمی‌خواد آدم مبتذلی باشم یه آدم میان‌مایه و باید برای اینجور نبودن تلاش کنم به یقی
مسواک زدن دندان ها یک عادت دیرینه است اما تعداد کمی از افراد آن را به روش صحیح انجام می دهند. مسواک زدن نامناسب منجر به آسیب دندان ها و بروز بیماری های لثه می شود.
بیشتر بدانید : 8 خطایی که موقع مسواک زدن انجام می‌دهیم
بیشتر بدانید : چرا با وجود مسواک زدن دندان هایم می پوسند و خراب می شوند؟ 
اشتباه شماره 1: استفاده از مسواک نامناسب
در زمان خرید مسواک به اندازه دهان خود توجه کنید. اگر در هنگام مسواک زدن ناچارید دهان خود را با تلاش، بیشتر باز کنید
عادت های بهداشتی دهان و دندان را یاد بگیرید. چهار هفته طول می کشد تا به چیزی عادت کنیم، بنابراین اگر می خواهید لبخند خود را در کمتر از ۵ هفته روشن کنید به مسواک زدن درست عادت کنید.
مسواک زدن ممکن است هیجان کمتری نسبت به سفید کردن داشته باشد و روش سریعی هم نیست، اما یک لبخند روشن فقط یک لبخند سفید نیست، بلکه یک لبخند خوب هم هست.
با مسواک زدن و ملاقات دندان پزشک خود به طور مرتب، از رشد باکتری جلوگیری خواهید کرد و دندان های سفید، تمیز و سالم خواهید
۱. یه آدم خفن خارجی از یه چیزی ناراحت بود...من اومدم بهش آرامش و اعتماد به نفس بدم و بگم "شما آدم خیلی خاص و متفاوتی هستی و پیدا کردن دوستی مثل شما برای دوستاتون سخته..برای همین کسی که شما رو دوست داره تمام تلاششو میکنه که شما رو از دست نده..."
این طوری شروع کردم که you are not a normal person!
یعنی شما آدم نرمالی نیستی...
چشماش گرد شده بود که بگه خودت نرمال نیستی....
اما سریع ادامه دادم که مثل شما کم پیدا میشه! 
این شد که آروم شد و فهمید زبانم خیلی عالیه و تقصیری ن
یکی از پر کاربردترین روش هایی که می توان اصلاح طرح لبخند انجام داد، لامینیت می باشد.
ونیر کامپوزیت نیز نوعی از لامینیت است که نسبت به نوع سرامیکی آن از استحکام کمتری برخوردار است در نتیجه طول عمر آن کمتر می باشد و باید از آن مراقبت ویژه ای شود.
1) پرهیز از جویدن خوراکی های سخت
2) تا چند روز بعد از انجام ونیر کامپوزیت از نوشیدن نوشابه و موادی که رنگی هستند بپرهیزید.
3)بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و اگر به مسواک دسترسی ندارید چند لیوان آب بنوشی
8 راه برای سالم نگه داشتن دندان های خود

مراقب دندان های خود باشیددستیابی به دندانهای سالم یک عمر مراقبت لازم دارد. حتی اگر به شما گفته شده که دندانهای خوبی دارید ، بسیار مهم است که هر روز اقدامات لازم را برای مراقبت از آنها و جلوگیری از بروز مشکلات انجام دهید. این شامل به دست آوردن محصولات مناسب برای مراقبت از دهان و همچنین توجه به عادات روزانه شما می شود.
1. بدون مسواک زدن به رختخواب برویدهیچ راز نیست که توصیه کلی این است که حداقل دو بار در

رفته‌ بودم بانک ، ایستاده بودم و  داشتم فرم پر میکردم که یهو یه آقای هیکلی قد بلندی 
با سیبیل بلند (دراز؟) و پر پشت رو بهم کرد و با صدای بلند  گفت خانم سلاممم 
سلام گفتن اون آقا همان و خراب شدن حال من همان :| 
یعنی رسما از بوی دهان نامبرده خفه شدم :| انگار یکی دو سالی  میشد مسواک نزده بود :/
+  
سلامشو جواب دادم و تو دلم گفتم خدایا یعنی چی میخواد ؟
یهو گفت خانم ببخشید شما رو با کارمندای بانک اشتباه گرفتم :/
درسته بهش گفتم خواهش میکنم ولی واقعا حال
به راحتی می شود با مواد شستشویی که در اختیار دارید مثل آب و صابون (و شاید آمونیاک) درخشندگی اون رو برگردانید.
این آموزش مختص یک گونه از زیورآلات خاص نیست! هر گونه زیورآلات مثل انگشتر اسم، دستبند اسم، پلاک اسم و ... را میتوانید با این آموزش ها زیورآلات خود را شسشتو دهید.
سنگ‌های قیمتی (الماس٬ زمرد٬ یاقوت و یاقوت کبود)انگشتر نامزدی و حلقه‌های عروسیتون رو در محلول شامل ۱ فنجان آب گرم و ۴/۱ فنجان آمونیاک به مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید، سپس اون‌ها رو به ک
سلاح جنگ با میکروب‌های دهان و دندان

از جمله لوازم بهداشتی که در هر خانه و
خانواده‌ای یافت می‌شود مسواک است، اما این‌که چقدر از این وسیله بهداشتی
درست استفاده می‌شود، بحث‌های زیادی به همراه دارد، چرا که با وجود
آموزش‌های فراوان بهداشت دهان و دندان بیش از نیمی از مردم هنوز روش
مسواک‌زدن صحیح را نمی‌دانند.
ادامه مطلب
یماریهای لثه ،نشانه‌های بیماری لثه

رعایت بهداشت دهان و دندان مثلاً با مسواک
کردن و نخ کشیدن، خطر پوسیدگی دندان را می‌کاهد و از بیماریهای لثه نیز
جلوگیری می‌کند. جرم دندانی رسوبی از باقیمانده‌های غذا، مخاط، باکتریها و
سایر مواد محرک است که منجر به پوسیدگی دندان و آسیب به لثه می‌گردد.
بیماریهای لثه معمولا با ورم و آماس لثه شروع می‌شود که بیماری در این
مرحله به راحتی قابل درمان است. علائم ورم و التهاب، حساسیت و خونریزی
هنگام مسو
کودک نوپا ۱ تا ۳ سالگی

در این زمان معرفی مسواک برای عمل برداشتن پلاک اگر در دوره سنی قبلی انجام نشده باید آغاز شود همچنین در حدود سن دو سالگی استفاده از خمیر دندان می تواند شروع شود به دلیل ناتوانی این گروه سنی در تف کردن و پتانسیل شان برای بلع فلوراید تنها مقدار کمی از خمیر دندان به اندازه نخود باید استفاده شود اغلب کودکان از تقلید از والدین شان لذت می برند و به راحتی مسواک زدنشان را تمرین خواهند نمود متأسفانه رفع پلاک به اندازه کافی معمول
کودک نوپا ۱ تا ۳ سالگی

در این زمان معرفی مسواک برای عمل برداشتن پلاک اگر در دوره سنی قبلی انجام نشده باید آغاز شود همچنین در حدود سن دو سالگی استفاده از خمیر دندان می تواند شروع شود به دلیل ناتوانی این گروه سنی در تف کردن و پتانسیل شان برای بلع فلوراید تنها مقدار کمی از خمیر دندان به اندازه نخود باید استفاده شود اغلب کودکان از تقلید از والدین شان لذت می برند و به راحتی مسواک زدنشان را تمرین خواهند نمود متأسفانه رفع پلاک به اندازه کافی معمول
با سلام خدمت اعضای محترم خانواده برتر
از کسانی که تجربه مشابه من رو داشتند یا این که دندانپزشک هستند ممنون میشم که نظرات شون رو بیان کنند. 
راستش من چهار تا از دندون های پایینم جرم زیادی گرفته به طوری که این جرم ها به صورت یه رسوب خیلی سخت در اومده که با مسواک از بین نمیره، بخصوص پشت دندون هام وضعیت بدتری داره. این رسوب ها باعث شده که لثه هام ملتهب بشه و موقع مسواک زدن یا بعضی مواقع با یه فشار ناچیز خونی میشه. از اون طرف این جرم ها باعث شده لثه ه
پاک کننده موثر و قوی جرم و چربیماندگاری بالای درخشندگی جواهربراق کننده انواع جواهراتهمراه با مسواک مخصوصتولید شده از مواد نانو ارگانیکطریقه مصرفپاک کننده را برروی طلا و جواهر اسپری کرده و سپس با مسواک مخصوص سطح طلا را پاک کنیدشماره پروانه بهداشتی محصولات لینکس 1657
 قیمت کالا :299500 ریال
جهت سفارش:09388262920
مسواک زدن دندان ها نه تنها برای لبخند قشنگ تر و تنفس مطبوع تر لازم است، بلکه برای سلامتی شما نیز مهم است.اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه دندان های خود را به طور موثر بشویید، این پیشنهادات کلینیک دندانپزشکی تاج کمک خواهند کرد.
1. با استفاده از ابزار های درست
   1. از یک مسواک با الیاف نایلونی نرم استفاده کنید.
مسواک باید بتواند به طور موثر پلاک ها و بقایای غذا را از دندان های حذف کند بدون آنکه به لثه ها و یا مینای دندان آسیب برساند.
مسواک باید ب
دو چیز تو این مملکت معلوم نیست 
پول نفت کجا میره
موزیکای جدید مرتضی پاشایی از کجا میاد :)))))
................. 
به یارو میگن چرا همسرت باهات قهر کرده ؟
 میگه خیلى وسواسیه
زیادی حساسه 
بی اندازه بی منطقه

گیر داده که چرا با مسواک من زیر بغلتو خاروندى؟!!! ‎‌‌‌‌‌‌

مسواک زدن یکی از اصلی‌ترین راه‌های حفظ بهداشت و سلامت دهان و دندان است.
هرچندوقت یکبار باید مسواک بزنید؟ و چطور باید این کار را انجام دهید؟ بهترین روش صحیح مسواک زدن کدام است؟
به گزارش مجله پیام دلتا؛ دکتر «اوگو ایز» مدیر یک مرکز دندان‌پزشکی در لندن ، توصیه می‌کند که حداقل دوبار در روز مسواک بزنید.
اما زیاد مسواک‌زدن، آن هم به روش نادرست، باعث مشکلاتی می‌شود. «ایز» می‌گوید: «مردم فکر می‌کنند اگر محکم و شدید مسواک بزنند، کارشان درست است
عصب کشی که اصطلاحی عام است یکی از روش های عمومی در درمان دندان است. اصطلاح پزشکی آن روت کانال تراپی یا n2 می باشد.
برای اینکه دچار پوسیدگی دندان نشویم و به این درمان نیاز پیدا نکنیم باید دندان های خود را بعد از هر وعده غذایی مسواک کنیم همچنین از نخ دندان نیز کنار مسواک استفاده کنیم تا بتوانیم همیشه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم.
در اثر رعایت نکردن بهداشت دندان ها ابتدا جرم و پلاک در امتداد خط لثه به وجود می آید.
با انباشته شدن آن ها باکتری ه
اصلی ترین علت به وجود آمدن بوی بد دهان، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ها است.
بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را به خوبی مسواک بزنید و با نخ دندان لا به لای آن ها را تمیز کنید.
وجود باکتری های بی هوازی در دهان باعث به وجود آمدن پلاک ها در دهان می شوندکه خود عامل ایجاد بوی بد دهان هستند.
از دیگر علت های به وجود آمدن بوی بد دهان می توان به مشکلات معده، خالی بودن معده، باکتری های پشت زبان و عفونت لوزه ها اشاره کرد.
برای برطرف کردن بوی بد و نامطبوع
طرز قرمز رنگ کردن لب با برگهای گل رزماسک خانگی قرمز‌رنگ کردن لب1- برای قرمز رنگ کردن لب ها آب لیمو و پاره ای وازلین را با هم ادغام فرمائید و در زمان شب روی لبها قراردهید. در حین تعدادی شب به طور مکرر انجام دهید.
بهترین مارک رژلب
2- ماست بی آلایش با لیمو به پر‌نور شدن و قرمزی رنگ لب یاری می‌کند همینطور می‌توانید تنها چندقطره آب لیمو بزنید فارغ از ماست.
3- شیر سرد و پاره ای پودر زردچوبه خط مش بسیار نیکی برای پر‌نور کردنشان میباشد! صرفا مقداری پود
پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله می فرمایند:
پنج چیز از سنت پیغمبران است: حیا، بردبارى، حجامت کردن، و مسواک و عطر زدن.
نهج الفصاحه ح 1463
پیامبر صلى الله علیه و آله : 
مسواک زدن دوازده فایده دارد: دهان را پاکیزه، خداوند را خشنود، دندان ها را سفید، جرم دندان ها را پاک، بلغم را کم، غذا را مطبوع، حسنات را چندین برابر مى کند، به سنت عمل مى شود، فرشتگان حضور پیدا مى کنند، لثه محکم مى شود، بر گذرگاه تلاوت قرآن مى گذرد و دو رکعت نماز با مسواک، نزد خداون

نظم امام رضا (ع) مثال زدنی بود.
✍یاران امام (ع) هربار که همراه ایشان می‌شدند، متوجه سبک زندگی خاص و زیبای ایشان می‌شدند. مثلا امام (ع)، برای اینکه برای همه امور خود فرصت کافی داشته باشند، هر روزِ خود را به چهار قسمت تقسیم می‌کردند و به یاران خود هم می‌فرمودند: «بکوشید روزتان را در چهار بخش تنظیم کنید: بخشی برای عبادت و خلوت با خدا، بخشی برای تأمین معاش، بخشی برای معاشرت و مصاحبت با برادران و بخشی برای تفریح. از نشاط به‌دست‌آمده از تفریح، ن

جرم دندان چیست؟

چرا اغلب مردم تمایل به جرم گیری ندارند ؟عواقب جرم چیست ؟آیا جرم گیری ضرر دارد ؟

برای جواب دادن به سؤالات فوق ابتدا باید
ببینیم جرم دندان چگونه تشکیل می شود، از لحظه ای که مسواک زده می شود،
حدوداً 10 دقیقه بعد روی سطوح دندانی موادی شروع به تجمع می کنند که
اصطلاحاً پلاک دندانی نامیده می شوند. پلاک دندانی از مواد غذایی مصرف شده
یا مواد معدنی موجود در بزاق ایجاد میشود، اگر کمی دقت کنیم بعد از مسواک
زدن در شب
بوی بد دهان بسیار زننده است و اغلب با مشکلات دهانی و مشکلات سلامتی مرتبط هستند اما بدتر اینکه بوی بد دهان می تواند نشانه بیماری جدی باشد .مطالعات نشان می دهند که 5-10 درصد از بوی بد تنفس ناشی از بیماری در خارج از دهان هستند و باقی می توانند خبر از مشکل و بیماری داخلی دهند 
دلایل بوی بد دهان
بوی بد ناشی از برخی خوراکی ها
برخی غذاها دارای بوی تند از جمله پیاز، سیر و غذا های تند و همچنین نوشیدنی هایی که بوی تندی دارند مثل قهوه یا نوشیدنی های الکل دا
بهداشت دهان
دندان‌‌های تمیز و سفید علاوه بر سلامت جسمی، در زیبایی ظاهری افراد نیز مؤثّر است. پیامبر اسلام(ص) فرمودند:
جبرئیل، مرا چنان به مسواک زدن سفارش کرد که گمان بردم آن‌را واجب خواهد کرد[1].
از سوی دیگر، بوی بد دهان مانع ارتباط بهتر با دیگران است و در طرف مقابل، بوی مطبوع دهان و رعایت بهداشت دندان‌ها زمینة ارتباط بهتر را فراهم می‌آورد. اسلام برای روابط اجتماعی اهمیّت زیادی قائل است. از نظر اسلام، اهمیّت استشمام بوی خوش از دهان انسان م
التهاب لثه
التهابی که در بافت های محافظ دور دندان ایجاد می شود، التهاب لثه است. این التهاب معمولا ناشی از رعایت نکردن بهداشت دهان ودندان است.
علائم التهاب لثه
قرمزی لثه
تورم لثه
خونریزی لثه هنگام مسواک
خونریزی لثه هنگام استفاده از نخ دندان
لکه های سفید یا پلاک روی لثه
چرک بین لثه ها
تغییر در مدل قرارگیری دندان مصنوعی

برای بهره مندی از 50% تخفیف دندانپزشکی و سلامت دهان و دندانهایتان میتوانید از بیمه دندانپزشکی مهراز استفاده کنید.

تفاوت
مسواک برقی اورال-بی مدل Vitality D12.513w 3D White 

برند : Oral-B
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

نقد و بررسی تخصصی
استفاده از مسواک برقی‌های اورال-بی انتخاب مطمئنی برای شست‌وشوی دقیق دندان‌هاست. کاربرد ساده و آسان این نوع مسواک‌ها امکان صرف زمان مناسب برای مسواک زدن کامل دندان‌ها حتی در دورترین نقطه‌ی دهان را می‌دهد.
نقد و بررسی
مسواک برقی اورال-بی Vitality 3D White
تاریخچه‌ی ساخت مسواک برقی به سال 1940 و کشور سوئیس بازمی‌گردد. دلیل اصلی طراحی آن،
13 اسرار بهداشت دهان و دندان دندان ها نیاز به مراقبت روزانه دارند و با نشانه های بیماری لثه یا حتی بدتر، از بین می روند.در اینجا 13 راه برای حفظ سلامت دهان شما وجود دارد:1_دندان هایتان را حداقل دو بار در روز بشویید و روزانه یک بار نخ بکشید.2_قرقره آب فلوراید شده و استفاده از خمیر دندان فلوراید.3_به آرامی روی تمام دندان های خود را با یک برس نرم بشویید.4_زبان خود را به آرامی با مسواک تمیز کنید تا مواد غذایی جا مانده را از بین ببرد.5_از دندانپزشک خود بپ
دوره قبل از مدرسه ۳ تا ۶ سالگی

در حالی که کودکان در این محدوده سنی شروع به نشان دادن پیشرفت های مهمی در توانایی شان در انجام دادن مسواک می نمایند این هنوز مسئولیت پدر یا مادر است که تامین کننده اصلی اقدامات بهداشت دهان باشد غالباً والدین این کودکان احساس می کنند که کودک به مهارت های لازم برای پاک کردن دندان هایش به اندازه کافی نائل آمده است تاکید به والدین مهم است که آنها باید به مسواک زدن دندان کودکان شان ادامه دهند ولی فلوراید برای این گر
آیا میکرودرم برای من مناسب است ؟
اگر جای جوش های شما به اسکارهای آکنه ای تبدیل شده اند این درمان برای شما چندان موثر نخواهد بود.درست مثل این می ماند که برای رفع پلاک های دندانی بگوییم که مسواک زدن بهترین روش است
http://WWW.NEGARSKIN.IRhttp://WWW.NEGARSKIN.IR
وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدید، اول از همه چه کاری کردید؟ آیا زیر دوش پریدید،اینستاگرام یا تلگرامتان را چک کردید،یا دندان هایتان را مسواک زدید.اول بندهای کفش راستتان را بستید یا چپ را؟ در حالی که از درمی رفتید به بچه هایتان(پدر مادرتان)چه گفتید؟ از چه راهی به سمت محل کارتان (مدرسه) رفتید؟
ادامه مطلب
یکی از اولین درمان ها، استفاده از زغال چوب فعال است. به نظر وحشتناک می رسد. شاید فکر کنید توسط یک وبلاگ نویس فریب خورده اید تا دندان هایتان را به طور دائمی رنگ کنید اما بعد از شستشوی دهان متوجه می شوید که دندان هایتان سفید تر به نظر می رسند. زغال فعال ماده ای بسیار متخلخل است که به لکه های دندان می چسبد و باعث از بین رفتن آن ها می شود. علاوه بر آن مزایای دیگری هم دارد از جمله:
زغال فعال در تغییر ph و سلامت دندان مفید است و به همین دلیل در جلوگیری از
70 سال عمر با سگ دوئی و زندگی متوسط تقریبا رو به بالا و با کلی عقده و رویا ی به سرانجام نرسیده !
یا 
30،35 سال عمر که توش به همه چیزهایی که خواستی رسیده باشی .. ببین همه چیز .... حتی اون مدال !!!
+همین الان فیلم 8mile تموم شد و داره تیتراژپایانیش پلی میشه !
+از باشگاه میام و دستگاه و شام و فیلم و مسواک !
و خدا میدونه چه بلایی قراره سر خودم بیاره ! خدا رحم کنه ..
این شیر بیدار شده !
به وقت الان ..
همین الان نه الان !
سلاااام ! دیدید چه زود دی تموم شد؟ ( البته حقیقتش اینه خیلی هم دیر و بد گذشت، ولی خب؛ گذشت. ) 
حالا وقت محاسبه کارنامه اعماله D: و هدف گذاری برای ماه جدید، بهمن.
خب اگه یادتون باشه توی این پست برای دی هدف‌گذاری کرده بودم. و با کمال تاسف باید بگم که اینجانب نتونستم تمام و کمال به هدف برسم؛ لذا، متوجه تنبیه می‌گردم و در ماه جاری حق ندارم هیچ فیلم یا سریالی (حتی از تلویزیون) ببینم. 
با اینحال از خودم و عملکردم توی این ماه راضی بودم، مخصوصاً وجود مولو
درباره فواید مسواک برقی بیشتر بدانید
شیوه ی مسواک زدن از اهمیت بالایی برخوردار است و فشار بیش از حد مسواک می تواند موجب از بین رفتن مینای دندان یا تحریک لثه شود. علاوه بر این ها مسواک زدن بعضی از نقاط دندان ها که دور از دسترس هستند احتیاج به دقت بالایی دارد .
اگرچه با استفاده از یک مسواک معمولی و صرف وقت و دقت بیشتر می توان به نتیجه ی مناسب رسید اما راه راحت تر استفاده از مسواک برقی است. سر مسواک برقی با سرعت حرکت بالایی که دارد بسیار سریع تر و ر
مسواک بین دندانی مسواکی است که از آن برای تمیز کردن فاصله بین دندان ها در دندان های ارتودنسی شده استفاده می شود.
با استفاده از مسواک های معمولی شما تنها می توانید جلو ، پشت و سطح دندان هایتان را تمیز کنید.
اما به خاطر داشته باشید که سطوح بین دندان های شما جایی است که باکتری ها خود را در آنجا پنهان می کنند.
این برس ها مخصوص قسمت هایی ساخته شده اند که مسواک های معمولی به آن مناطق دسترسی ندارند.
البته این مسواک به غیر از ارتودنسی کاربرد های دیگری
امروز تمام امیدم از خوندن اینه که آخرشب برسه،دوشی بگیرم،مسواک بزنم،آهنگ دهه شصتی پلی کنم،برقصم و صورتم رو بند بندازم و هیچ ایده ای ندارم که چطور میتونم همه ی این کارها رو طی چهل و پنج دقیقه ای که وقت دارم انجام بدم.

*من از آدمی که هستم تعجب میکنم...امروز به مادرم گفتم نمیدونم به چه منبع انرژی وصلم که تمام نمیشه...امیدوارم که تمام نشه البته!
در این مقاله  از سری مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج سعی داریم در مورد مراقبت از دهان و دندان صحبت کنیم .
پوسیدگی دندان
دندان ها عمر طولانی دارند. با در نظر گرفتن مراقبت خوب از دندان ها و لثه ها، می توانید از آنها برای سال ها محافظت کنید.
پوسیدگی دندان فقط یک مشکل برای کودکان نیست. این می تواند تا زمانی که دندان های طبیعی در دهان شما وجود دارد.
پوسیدگی دندان مینای دندان را  پوشش می دهد و دندان های شما را، خراب می کند.
هنگامی که مراقبت از دهان خ
گاهی می بینیم که کودکان دهانشان بوی بدی می دهد, یکی از علت های بوی بد دهان بچه ها پوسیدگی دندان می باشد.
ترس از پوسیدگی های دندانی در همه والدین وجود دارد. در موارد مستعد پوسیدگی، مسواک زدن دندانها به تنهایی کمک نمی کند و باید تمامی موارد دندانپزشکی و سلامت بهداشتی دهان و دندان رعایت شود.
ادامه مطلب

22 عادتی که دندان‌ها را خراب می‌کنند

1- دندان قروچهساییدن دندان ها به هم یا دندان قروچه در اثر فشار عصبی و مشکل بد خوابیدن ایجاد می شود. کنترل دندان قروچه بسیار سخت است.خودداری از جویدن غذاهای سفت در طول روز، درد دندان و آسیب ناشی از دندان قروچه را کم می کند.در شب از محافظ دهان (مخصوص دندان قروچه) استفاده کنید تا در حین خوابیدن از آسیب دندان در اثر دندان قروچه جلوگیری کنید.
2- جویدن یخ
ادامه مطلب
علت خونریزی لثه چیست؟
در موارد زیر ممکن است لثه‌ها خونریزی کند:
ژینژیویت که سبب التهاب لثه‌ها می‌شود
مسواک زدن سفت و سخت یا استفاده از مسواک زبر
به تازگی نخ دندان می‌کشید و لثه‌ها هنوز عادت نکرده‌اند
استفاده از داروهای خاصی مانند رقیق‌کننده‌های خون
التهاب لثه‌ها به دلیل بارداری (ژینژیویت بارداری)
دندان مصنوعی که اندازه نیست
علاوه بر موارد بالا بیماریهای مختلفی می توانند موجب خون ریزی لثه شوند که در ادامه به این بیماری ها و درمان آن ه
شعر بهداشت
برای ما بچه ها
یه دوست خوبه بهداشت
باید که دوست خوب و
توی خونه نگه داشت
مسواک و حوله باید
چرا باشه همیشه؟
هرکس اینو بدونه
هرگز مریض نمیشه
قبل از غذا می شوریم
دست و با آب و صابون
تا میکروبا نباشن
کنار سفره مهمون
برای ما بچه ها
یه دوست خوبه بهداشت
دوستی که رو لبامون
گلای خنده می کاشت
۱۰ نکته مهم که باید در مورد دندان و دندانپزشکی بدانیمپزشکیبهداشت خوب یعنی مراقبت کامل از دندان و دهان از طریق استفاده از مسواک و درست مسواک زدن و
خمیر دندان مناسب و همچنین نخ دندان و گاهی دهانشویه .در ادامه بیشتر با یهداشت دهان آشنا
خواهیم شد
بهداشت دهان و دندان می تواند بسیار حائذ اهمییت باشد دندان های سالم و زیبا می توانند در چهره شما نیز نقش
مهمی داشته باشند همواره باید بدانید که چگونه می توانید بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید تا بس
امروز واسه امریه رفتیم و ظرفیتشون تکمیل بود، به چند جای دیگه ارجاع دادن الان. و واسه همین کافه نرفتم.
دیشب هم خوابم نبرد و اون 3 ساعت از کف رفت.
صفحه ی 400 طبل حلبی ام و کماکان راضی نیستم ازش. 400 صفحه ی دیگه هم مونده.
واسه فردا برنامه ای ندارم، حتی در این حد که: "مسواک بزنم، کتابو ادامه بدم" ...
الانم میخوام با یه ملاتونین برم به استقبال خواب.
بامداد نوزده تیر، یازده روز مانده به مرداد.
رعایت بهداشت دهان و دندان و درست تمیز کردن دندان ها بخش مهمی از برنامه روزانه همه افراد باید باشد چرا که اهمیت و نقش دندان در زیبایی و سلامت غیرقابل انکار است.
همچنین مجموعه دهان و دندان به عنوان ورودی غذا و آغازگر روند هضم و جذب غذا نقش مهمی در اماده‌سازی نیازمندی‌های غذایی انسان به عهده دارد. بنابراین دانستن و رعایت برخی نکات در مورد حفظ سلامت این عضو مهم و حساس کاربردی خواهد بود. در ادامه با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تاج همراه باشید.
قیمت این محصول: 39,000 تومان

جا مسواکی و خمیر دندان ریز اتوماتیک

طراحی ساده و در عین حال بسیار زیبا

دارای جا مسواکی با ظرفیت 5 مسواک
و دستگاه خمیردندان ریز اتوماتیک

افزایش میزان بهداشت مسواک ها

قیمت : 39000 تومان

ادامه مطلب

ارتودنسی درمانی است که در آن، با اعمال نیرو و کشش به روی دندان ها آنها را وادار به حرکت می کنند یک متخصص ارتودنسی خوب با آگاهی کامل از میزان این کششها و محاسبه نیروی وارده با روش های خاص و مدرن اقدام به انجام این کار می کند.
نیروی شدیدی که در اثر این کشش به بافت های محافظ دندان وارد می شود در سه الی چهار روز اولیه محسوس است و ممکن است باعث کمی ناراحتی شود.
متخصص ارتودنسی در روز های ابتدایی درمان تا زمانی که وجود براکت های ارتودنسی برای شما ع
۱- زغال چوب
یکی از اولین درمان ها، استفاده از زغال چوب فعال است. به نظر وحشتناک می رسد. شاید فکر کنید توسط یک وبلاگ نویس فریب خورده اید تا دندان هایتان را به طور دائمی رنگ کنید اما بعد از شستشوی دهان متوجه می شوید که دندان هایتان سفید تر به نظر می رسند. زغال فعال ماده ای بسیار متخلخل است که به لکه های دندان می چسبد و باعث از بین رفتن آن ها می شود. علاوه بر آن مزایای دیگری هم دارد از جمله:
زغال فعال در تغییر ph و سلامت دندان مفید است و به همین دلیل در
وقتی که دستهای دخترک را گرفت اندامش را به لرزه واداشت. لحظه ای با دودلی سرش را بالا گرفت و به او خیره شد. و آنطور خیره خیره نگاه کردن، با آن چشمهای درشت و اشک آلود. اما دوباره سرش را پایین انداخت.
پسرک میخواست رگهای دختر را به دندان بکشد و خون درونش را مزه کند. میخواست تمام استخوان های دخترک را در آغوشش خرد کند. 
بعد هم دخترک همانطور که سرش را پایین گرفته بود گفت: خداروشکر که مسواک میزنه. حداقل دندون هاش سالمه...
شیخ صدوق در کتاب خصال به نقل از امام صادق (ع) منابع «نشره» یعنی نشاط و انبساط خاطر را ده چیز معرفی می‌کند:
1- پیاده‌روی
2- سوارکاری
3- فرو رفتن در آب
4- نگاه به سبزه
5- خوردن
6- آشامیدن
7- نگاه به زن زیباروی
8- آمیزش جنسی
9- مسواک زدن
10- گفت‌وگو با دوستان.
علاوه بر اینها، در جوامع روایی از پاکیزه داشتن بدن، تمیزی جامه، گرفتن شارب،‌ استعمال بوی خوش، شستن سر با خطمی، شوخی کردن مناسب و به اندازه، خندیدن و انس گرفتن با خداوند نیز به عنوان عوامل سرورانگیز ی
خب به این لحاظ هم تو این ده سال شبیه به میم شدم که هر وقت اندوهی عمیق دارم می‌گیرم می‌خوابم و بله الان ۱۰.۵ صبخ بعد از پایان و کات با ح است و من تازه از خواب بیدار شدم و به نحو عجیبی سنگینم. البته حالم بهتره. نمی‌تونم بگم گور باباش و نمی‌تونمم بگم تخممه هیچ، فعلا واسه ابله گفتنش ناراحتم و ترس دارم یه بار دیگه‌ای بیاد و من بازم شل کنم. کاش بلد بشم شل نکنم و جلوش وایسم. لعنت به این دل هرجایی ولی بالاخره که باید جلوش رو بگیرم که؟ خلاصه که امروز حمو
مکالمه امام صادق علیه السلام و جامعه علمی:
امام صادق: شاگرد من جابرابن حیان پدر علم شیمی است.
جامعه علمی: جابر ابن حیان که در لاتین به Jaber معروف است به عنوان پدر علم شیمی شناخته می شود.Also known by his Latinized name, Geber, he is known as the "father of chemistry." https://goo.gl/G4UACs
امام صادق: مسواک زدن باعث تقویت بینایی می شود. [کافی، جلد۶ ،ص ۴۹۶، حدیث ۶] 
جامعه علمی: آیا می دانید سلامت دندانها و لثه هایتان بر روی بینایی شما موثر است؟Did you know that the health of your teeth and gums can affect your visionhttp://Yon.ir/478
زخم دهان علل زیادی دارد و شامل موارد زیر می باشد:

استرس – وضعیت عاطفی ما واقعا می تواند بر سلامتی مان تأثیر بگذارد. استرس بیش از حد در زندگی سیستم ایمنی بدن تان را تضعیف می کند. عدم تعادل گوارشی می تواند منجر به رفلاکس اسید شود که با زخم دهان مرتبط است.
آسیب های جزئی – لثه ها و لب های تان به راحتی کبود یا بریده می شوند. هنگامی که دندان های تان را مسواک می زنید، باید مراقب باشید. مسواک زدن خشونت آمیز منجر به ایجاد آفت می شود؛ بنابراین آسیب دیدن
شاید باید بپذیرم کم کم که من افسرده شدم...
کارم شده خوردن ، خوابیدن، بیمارستان رفتن ، لا به لاش سه تار زدن و فیلم دیدن...
دیگه پیاده روی نمیرم...
استخر نمیرم...
برای خودم خرید نمیکنم...
با دوستهام بیرون نمیرم! 
از صمیمی ترین دوستم دوری میکنم و اون فکر میکنه برای دوستیمون مشکلی پیش اومده...
کاش میفهید مشکل منم نه رابطه... 
شاید کسی باورش نشه ! من به اون تمیزی دو روزه حمام نرفتم ! دو روزه حتی مسواک نزدم ! دو روزه حتی موهام رو شونه نکردم! 
به نظرتون باید بر
با فروشگاه آنلاین لاکی همراه باشید
دیزاین لاک ناخن به روش های مختلف
استفاده و به کار بردن انواع دیزاین لاک ناخن متناسب با هر فصل، می تواند برای خانم ها بسیار سرگرم کننده باشد. اما بعضی از خانم ها فقط یک لاک ساده روی ناخن های خود می کشند و تمام.  آیا تا به حال به دیزاین ناخن های خود فکر کرده اید. شما می توانید با به کارگیری خلاقیت خود طرح هایی بی نظیر بر روی ناخن های خود داشته باشید. فقط کافی است تا کمی خلاق باشید. ما در این مطلب به چند نمونه از دی

در بیشتر مراجعینی که به مطب‌ های دندانپزشکی و ارتودنسی مراجعه می‌کنند، مشاهده می‌شود که رنگ دندان‌ ها یشان غیرطبیعی و اغلب زرد رنگ است. این افراد شکایت می‌کنند که هرچه مسواک می‌زنند، دندان‌هایشان سفید نمی‌شود و زیبایی لبخندشان از بین رفته است.خبر بد این است که چنین تغییر رنگ‌هایی با درمان‌های خانگی درمان نمی‌شود. و اگر این درمان‌ ها تاثیری هم داشته باشند، صرفا تاثیرات موقتی هستند. درمان قطعی سفید شدن دندان ها تنها توسط متخصصین
اگر از پررو‌ بودن ما بپرسید، دلیلش بزرگ شدن با عمو و دایی اردیبهشتی‌ طلبکاری مثل خودم است که همچین پیامک‌هایی می‌فرستند:
”مسواک وکمی سیب زمینی و پیاز آماده کن برای رمضان و مثل بچه آدم نزد ما بیا‌. کتاب بدایه را هم بخر که بهت فلسفه یاد بدهم.“
-متاسفم! دیگر این واقعیت غم‌انگیز را بپذیرید؛ امسال از مریدان خود دور خواهم بود. 
+گاهی آدم‌ها هرچقدر خشن‌تر، احساساتی‌تر
مسواک زدن در حین درمان ارتودنسی به زمان بیشتری نیاز دارد.
صرف زمان بیشتر برای دندان هایی که با بریس پوشانده شده اند می تواند
پلاک را به خوبی از بین ببرد ارتودنسی
نامرئی دیگر نیازی به مشواک مخصوص ندارد.
همچنین دقت در مسواک زدن علاوه بر مراقبت از دندان ها از لثه هم
مراقبت لازم را به عمل می آورد.
شما اگر در سنین پایین ارتودنسی
کودکان انجام دهید نتیجه بهتری میتوانید بگیرید و هزینه
ارتودنسی آن مقداری پایین است اما حالا هم هیچ مشکلی ندارد با مراجع
در‌حالتی که می‌خواهید لب های خوشگل البته سوای پیرایش داشته باشید به موارد ذیل دقت داشته باشید.مسلماً ملاحظه کنید: تمامی چیز در رابطه ماه محرم در‌صورتی‌که لب هایی بسیار تیره دارید و به‌دنبال راهی برای صورتی و با تازگی نشان دادنشان می‌گردید، شیر سرد و مقداری پودر زردچوبه شیوه بسیار نیکی برای پر‌نور کردنشان میباشد! صرفا یه خرده پودر زردچوبه را با یک قاشق چای خوری شیر سرد

(از هر نوعی می‌تواند باشد) مخلوط نمایید. موقعیت خمیر سیرتکامل ای پ
400 پند حکیمانه از حضرت علی ابن ابی طالب علی (ع)
۱٫ خون گرفتن بدن را سالم و عقل را محکم میکند.
۲٫عطر به شارب( محاسن ) زدن از اخلاق پیامبر است و احترامی برای نویسندگان اعمال است.
۳٫مسواک موجب خشنودی خداست سنت پیغمبر (ص) است و دهان را خوشبو میکند.
۴٫روغن زدن پوست را نرم و قوای دماغی را زیاد میکند مجاری عرق را باز میکند خشکی را برطرف مینماید و رنگ را روشن میکند.
۵٫ شستن سر چرک را میبرد و گردو خاک را پاک میکند.
ادامه مطلب
معرفی متخصص دندانپزشکی در ونک برای عفونت دهان
متخصص دندانپزشکی در ونک برای عفونت دهان یکی از مشاغل کاربردی محسوب می شود زیرا افراد بسیاری با مشکلات عفونت دهان و دندان رو به رو می شوند.
به وجود آمدن عفونت دهان از دلایل مختلفی نشات میگیرد که بارزترین انها رعایت نکردن امور بهداشتی لازم برای دهان و دندان است.
از نظر یک متخصص دندانپزشکی در ونک برای عفونت دهان رعایت امور بهداشتی شامل موارد زیادی می شود که از ان جمله می توان به ساده ترین و اصلی تری
راز زیبایی دندان‎های شما در آشپزخانه  است! بله درست شنیدید اگر شما هم به لبخند زیبای خود اهمیت می‎دهید، این  مقاله را حتما بخوانید.

بهداشت دهان و دندان یکی از موضوعات  مهم و ضروری است؛ هیچ کس دوست ندارد که با دندان زرد در اجتماع یا  مهمانی‎های خانوادگی ظاهر شود. گاهی اوقات لبخند زیبا نیازمند صرف هزینه‎های هنگفت است البته برای سفید شدن دندان‎ها راهکارهای خانگی زیادی وجود دارد که بسیار مقرون به صرفه است؛ با مجله پیام دلتا همراه باشید.
5 دندانپزشکی برتر سفید کننده خانگی آیا می خواهید از شر دندانهای زرد خلاص شوید؟ در اینجا دندانهای شگفت انگیز سفید کننده روشهای طبیعی و نکاتی که باید در خانه امتحان کنید وجود داردستاره های فیلم ، افراد رسانه ای ، بازیگران تلویزیون و دیگر افراد مشهور چه ارتباطی دارند؟ نه ، این پوست منصفانه یا شکل کامل نیست. دندانهای سفید کاملاً تیز و تراز ، کاملاً هماهنگ و کاملاً متناسب است. آنها هیچ لکه ای ، تغییر رنگ و هیچ نوع تغییر شکل ندارند. پس چگونه است که
رعایت نکات بهداشتی در دندان های ارتودنسی شده بسیار مهم  است.
شما باید بعد از خوردن  هر نوع خوراکی یا غذا  با استفاده
از مسواک و نخ دندان مناسب  دندان های ارتودنسی متحرک خود را تمیز کنید.
با این کار شما توانسته اید که از فعالیت اسید های مخرب  و
فعالیت میکروبها ی تولید شده جلوگیری کنید . در ارتودنسی
نامرئی نیاز نیست شما این روش ها را دنبال کنید دکتر متخصص ارتودنسی شما بهتون خواهد گفت
چطور دندان های خود را تمیز کنید.
بعد از خوردن هر نوع خوراکی ب
پیرمرد یک نوار داشت که هروقت دلش پر میشد و تنهایی اش سر می‌رفت، به آن گوش می‌داد. یک شب که خسته بود، نوار را گذاشت توی دستگاه اما با دست لرزانش به جای کلید پخش، کلید ضبطش را زد و با این فکر که اول نوار خالی است، بی اعتنا رفت سراغ خودش. آخر شب هم نوار را فراموش کرد و از خستگی خوابش برد.
صبح که بیدار شد فهمید با دست خودش چه کرده. نوار را گذاشت. دید صدایی نیست جز راه رفتنش، تنهایی غذا خوردنش، مسواک زدنش... و سکوتش. پیرمرد  سکوت خودش را ضبط کرده بود. و ح
پیرمرد یک نوار داشت که هروقت دلش پر میشد و تنهایی اش سر می‌رفت، به آن گوش می‌داد. یک شب که خسته بود، نوار را گذاشت توی دستگاه اما با دست لرزانش به جای دکمه ی پخش، دکمه ی ضبطش را زد و با این فکر که اول نوار خالی است، بی اعتنا رفت سراغ خودش. آخر شب هم نوار را فراموش کرد و از خستگی خوابش برد.
صبح که بیدار شد فهمید با دست خودش چه کرده. نوار را گذاشت. دید صدایی نیست جز راه رفتنش، تنهایی غذا خوردنش، مسواک زدنش... و سکوتش. پیرمرد  سکوت خودش را ضبط کرده بود.
پیرمرد یک نوار داشت که هروقت دلش پر میشد و تنهایی اش سر می‌رفت، به آن گوش می‌داد. یک شب که خسته بود، نوار را گذاشت توی دستگاه اما با دست لرزانش به جای کلید پخش، کلید ضبطش را زد و با این فکر که اول نوار خالی است، بی اعتنا رفت سراغ خودش. آخر شب هم نوار را فراموش کرد و از خستگی خوابش برد.
پیرمرد صبح که بیدار شد فهمید با دست خودش چه کرده. نوار را گذاشت. دید صدایی نیست جز راه رفتنش، تنهایی غذا خوردنش، مسواک زدنش... و سکوتش. پیرمرد  سکوت خودش را ضبط کرده

اشعار فرشته رضایی
هیچ چیز در دنیا…
بدتر از معمولی شدن برای کسی نیست …
تبدیل به روزمرگی شدن …
از اینکه حضورت برای یک نفر بشود
مثل مسواک زدن …
مثل شانه کردن …
که اگر حوصله داشت سراغت را بگیرد و …
اگر نداشت بگوید بماند برای بعد ،
دیر نمی شود!
به خودتان احترام بگذارید …
با کسی بمانید …
که اولویتش باشید
که برایش دغدغه بشوید
کسی که هر لحظه یادتان در خاطرش رژه برود
کسی که به کار ، به خواب و استراحتش بگوید :
بایستید …!
اول “او” …
ادامه مطلب
با امشب سه شب میشه که وقتی بی خواب میشم گشنم میشه و تنها گزینه ام برای خوردن سیب های قرمز سفتیه که وقتی شروع می کنم به جویدن انگار موش داره در چوبی هال رو میجود ...
به قول یه رفیق قدیمی با این سیب ها دندونات دیگه نیازی به جرم گیری نداره ، چه برسه به مسواک

آیا یادتونه من برا آذر قرار بود روزی فلانقد درس بخونم؟ خب نخوندم !!! البته پیشرفت زیادی داشتم با اینحال به هدفم نرسیدم. 
برای دی هدفم اینه که : هر شب مسواک بزنم ( بلا استثنا ) + به تعداد ساعتهایی که درس بخونم میریزم توی بانک تلاشم D: 
اگه از هدفم سرپیچی کنم توی بهمن ماه حق ندارم هیچ فیلم یا سریالی ببینم. 
-- 
چه زود روزا میگذرنا. ولی واقعا دلم میخواد دی هم هرچه زودتر بگذره و دیگه راحتتتتت میشم!! 
امتحانمم خوب بود خداروشکر تستی بود، هرچند دیشب همه‌ش
«رجاء بن ابی ضحاک خراسانی» در مورد نماز شب آقا می نویسد:
چون ثلث آخر شب مى‏‌شد علی بن موسی (علیه السلام) از خواب برخاسته و با ذکر تسبیح و تحمید و تکبیر و تهلیل و استغفار به مسواک دندان‌هاى خویش مشغول می‌گشت و سپس وضو ساخته و به نماز شب مى‏‌پرداختند :

ادامه مطلب

بروز آکنه
صورت عوامل مختلفی دارد، خرابی و پوسیدگی دندان نیز یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد
آکنه پوستی است.

به نقل از stonodentalcare،
کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند ارتباط مستقیمی بین سلامت و بهداشت
دهان و دندان و بروز آکنه صورت وجود دارد.

اهمیت به
بهداشت و سلامت دهان و دندان، مسواک زدن به موقع دندان‌ها، مصرف مواد خوراکی سالم،
استفاده از نخ دندان و مسواک بین دندانی برای استحکام و سلامت لثه ودندان‌ها افزون
بر ایجاد سلامت سبب جل
کاربردها، مزایا و انواع واترجت دندانی
واترجت های دندانی چه دستگاه هایی هستند؟
طریقه ی کار واترجت های دندانی
در واقع واترجت دندانی محصولات بهداشت دهانی هستند که آب را با فشار مناسبی از طریق یک نازل به سطح دندان ها و لثه ها هدایت میکنند که باعث از بین بردن هرگونه مواد غذایی باقیمانده بین دندان ها و لثه ها؛
از جمله مواد قندی و چربی همچنین باعث پاکسازی باکتریها و موارد دیگر آسیب رسان به دندانها میشوند.
استفاده از آب در این محصول کارکردن با آن ر
آمادگی ذهنی: کرونا - مهاجرتِ ساکنین ساختمان - قرنطینه - خشکی لوله های فاضلاب - سوسک

لوکیشن: کفِ حمام

روز اول: خمیر میمالم روی مسواک و در حمام رو باز و لامپ رو روشن می کنم. سمت راست، درست زیر دوش، روی کاشی اولی یه سوسک بزرگ به پشت افتاده، و شاخکها و دست و پاش آروم تکون میخورن. اگر شهرزاد هنوز باهام زندگی می کرد، به دلیل ترس عجیبی که از سوسک داره، حتما سوسک رو از لنگ پاش می گرفتم و می نداختمش داخل کیسه زباله ی حمام. ولی شهرزادی در کار نیست. بعد از
تقریبا یادم رفته بود که چقدر شب های پنجشنبه، وقتی میدانی فردا تا لنگ ظهر خواب آزاد است، خوش میگذرد. وقتی زیر پتو گوله میشوی و تو وبلاگ های ملت فوضولی میکنی. وقتی میتونی به این فکر کنی که چقدر اعصابت از دست خدا خورده ولی بهش میگی:چقدر معلم اجتماعی باحالی ساختیا.
ولی واقعا...خدا خیلی واسه جغدا پارتی بازی کردیا. کلی شبا بهشون خوش میگذره. وقتی به معشوقه هرودوت گرفته تا مسواک حضرت محمد، فکر میکنی یا تصور میکنی اگه یه خانوم غیبتوی دوران کوچه نشینی و
امروز پدر یکم ولخرجی بنمود و پیتزا خرید
با بعدش که خوردیم بابام برگش گف که برو مسواک بزن دندونات خراب میشه نوشابه خوردی
من..چشم پدر
رفتم دستشویی مسواک بزنم دیدم باز درودیوار خیسه
یجوری که بشنوه وبه دیوار گفتم
ای دیوار بزرگ باز اردک اومده تو اینجا )( اخه بابام وقتی ووضو میگیره همه جارم ابیاری میکنه...خیلی وسوواسی عمل میکنه و نجس پاکی اولویتشه)
 بعدش که فهمید باهاشم
گفت بابات اردکه بی ادب
من..باباجان منم همینو گفتم بخدا ..انقد نپیچون یه حرفیو جا
بوی بد دهان در صبح حاصل کاهش بزاق در حین خواب و رشد باکتری ها در دهان است.اغلب افراد دچار بوی بد دهان در صبح هستند. هر چند بعید به نظر می رسد که بتوان صبح با دهانی به خوشبویی گل های بهاری از خواب بیدار شد
چند گام ساده برای رفع بوی بد دهان بعد از خواب
شما باید هر روز صبح بلافاصله بعد از برخواستن از خواب و بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. مسواکی با برس نرم، خمیردندان حاوی فلوراید و دو دقیقه وقت همه کاری است که باید انجام دهید.

ادامه مطلب
تفس کشیدن یک امر طبیعی و راحت است که همه ما در طول عمر خود، هروز و بارها آنرا انجام می دهیم. اما زمانی که تنفس دارای بوی بدی باشد، نفس کشیدن در جمع می تواند کمی آزاردهنده شود. در اواسط روز ، و نه درست بعد از مسواک زدن یا خوردن یک غذا با ادویه ، از شخصی که به او اعتماد دارید ، بخواهید تا در مورد بوی دهان شما  نظر صادقانه بدهد . اگر شک شما به بوی بد دهانتان تأیید شده وتنفس شما در جمع مشکل ساز است ، نگران نباشید. بسیاری از داروهای خانگی وجود دارد که می
اگر شما مایلید لبخند زیبا داشته باشید ، بهتر است از عواملی که باعث پوسیدگی دندان می شود پیشگیری کنید.
عوامل پوسیدگی دندان  :
جنس دندان ها
جنس دندان هایی که در اثر ژنتیک ضعیف هستند دارای عاج و مینای حساس و مستعد به ابتلای انواع بیماری های عفونی و میکروبی و به دنبال آن پوسیدگی دندان ها می باشند .
نوع تغذیه
مصرف غذاهای دارای کربوهیدرات و مواد قندی در فاصله های کوتاه ، پوسیدگی دندان را به دنبال دارد .
نحوه قرار گیری دندان ها در دهان
دندان هایی که ر
یکی از مراحل رشد که تنها یکبار برای نوزاد رخ می دهد درآوردن دندان می یاشد .
تبدیل صورتی که هنگام خنده تنها لثه ها پیدا هستند به یک لبخند با دندان های درخشان سالها زمان می برد .
تقریبا سه سال زمان می برد که نوزاد دلبند شما دندان هایی برای مسواک زدن داشته باشد مسواک زدن اولین مراقبت او از خود است
زمان رشد
جالب است بدانید رشد دندان فرزندتان وقتی که هنوز در رحم است آغاز میگردد . هنگامی که باردار هستید ،جوانه های دندانی شروع به رشد می کند که زیر بنای
«رجاء بن ابی ضحاک خراسانی» در مورد نماز شب آقا می نویسد:
چون ثلث آخر شب مى‏‌شد علی بن موسی (علیه السلام) از خواب برخاسته و با ذکر تسبیح و تحمید و تکبیر و تهلیل و استغفار به مسواک دندان‌هاى خویش مشغول می‌گشت و سپس وضو ساخته و به نماز شب مى‏‌پرداختند :

ادامه مطلب
آیا دندان واقعا جرم را می گیرد؟

در جواب باید گفت که خیر! باید توجه داشت
که جرم، رسوبی بسیار سخت است و هیچ وقت با مسواک و خمیردندان حذف نمی شود و
برای برداشت آن حتما باید جرم گیری توسط دندانپزشک انجام شود. هیچ
خمیردندانی هیچ گاه قادر نخواهد بود جرم را از روی دندان شما حذف یا
اصطلاحا بکند.
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها